Psary - gmina Trzebinia

Dzień Babci i Dziadka w WDK Psary

114 lutego w naszym Wiejskim Domu Kultury gościliśmy babcie i dziadków ! Z tej okazji przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Psarach, Klub Małego Artysty, dzieci uczęszczające na rytmikę i uczestnicy zajęć plastycznych oraz zumby, przygotowali i zaprezentowali piękny program artystyczny.Było wiele radości, miłości i wzruszeń. Babciom i dziadkom jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze! Więcej fotografii z sympatycznej imprezy znajdą państwo na Fejsbukowym profilu Wiejskiego Domu Kultury w Psarach. Zapraszamy do jego jak najczęstszego odwiedzania!

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka w WDK Psary

Projekty drogowe dla Dulowej i Psar

www.wtrzebini.pl

Do końca maja 2019 roku mają zostać opracowane projekty przebudowy ulicy Dąbrowskiej w Dulowej oraz ulicy Leśnej w Psarach. Gmina Trzebinia ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie wspomnianej dokumentacji projektowej, dzięki której będzie możliwa późniejsza realizacja planowanych robót budowlanych. Przyszła przebudowa ulicy Dąbrowskiej w Dulowej ma objąć około 220 metrowy jej odcinek od połączenia z ulicą Fredry do końca zabudowań. Planowany zakres robót przewiduje m. in.: wzmocnienie istniejącej nawierzchni tłuczniowej lub wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych, położenie nawierzchni asfaltowej o szerokości 3,5 metra, wykonanie zjazdów z drogi oraz utwardzenie poboczy.
Z kolei przyszła przebudowa ulicy Leśnej w Psarach ma objąć około 270 metrowy jej odcinek od istniejącej nowej nawierzchni asfaltowej (rejon skrzyżowania z ulicą Cichą) do wjazdu na cmentarz komunalny. W tym przypadku zakłada się wykonanie robót obejmujących m. in.: wzmocnienie lub wymianę warstw konstrukcyjnych drogi, położenie krawężników w miejscach nieokrawężnikowanych, ułożenie nawierzchni asfaltowej o szerokości 5 metrów oraz wykonanie zjazdów z ulicy.

Czytaj więcej: Projekty drogowe dla Dulowej i Psar

Zebranie wiejskie

okoSołtys oraz Rada Sołecka Psar zapraszają mieszkańców na zebranie wiejskie które odbędzie się we wtorek 26 lutego o godzinie 17.00 w Wiejskim Domu Kultury w Psarach. Szczegóły na plakacie.
Radio rozrywka krółów

13 lutego obchodzimy Światowy Dzień Radia. Z tej okazji nasza strona przygotowała dla Was ,,radiową" niespodziankę. Zapraszamy do poczytania artykułu ,,Radio rozrywka królów" który ukazał się w roku 1936 w dwutygodniku ,,Kobieta w świecie i w domu". Radio było wtedy wciąż nową i elitarną rozrywką w naszym kraju. Dlatego ówcześni czytelnicy zaczytywali się o radiowych perypetiach Edwarda VIII, Wiktora Emanuela III czy trzynastoletniego króla egzotycznego Syjamu. Dla nich wszystkich radio było wielkim odkryciem, a dla niektórych z europejskich władców nawet wielką pasją. Zapraszamy więc do lektury ,,z myszką".

Czytaj więcej: Radio rozrywka krółów

Poczta walentynkowa w Wiejskim Domu Kultury w Psarach

walentynka"Do zakochania jeden krok ..." a do Walentynek już tylko dwa tygodnie ! Chcecie ofiarować Komuś Wyjątkowemu (zamieszkałemu w Psarach) anonimowo WALENTYNKĘ ? Możecie to zrobić za pośrednictwem miłosnej skrzynki pocztowej zamontowanej w naszym Domu Kultury. Skrzynka będzie czynna do 13 lutego włącznie. Na Walentynce proszę podać dane adresata. Gwarantujemy, że Amorek dostarczy przesyłkę najpóźniej 14 lutego. Gratulujemy Paniom z psarskiego domu kultury bardzo fajnego pomysłu!