Psary - gmina Trzebinia

Akcja Zima 2018/19

odsniezanieBardzo ważny telefon Akcji Zima 2018/19! Spółka AVR z Krakowa, wchodząca w skład konsorcjum odpowiadającego za wywóz odpadów komunalnych w naszej gminie, jest odpowiedzialna za zimowe utrzymanie gminnych dróg, chodników, schodów, parkingów i placów. Zamówienie dotyczy zarówno samego miasta Trzebinia jak i  sołectw: Czyżówki, Płok, Myślachowic, Psar, Karniowic, Dulowej, Młoszowej, Piły Kościeleckiej i Bolęcina.  AVR obsługuje równiez nasze psarskie powiatówki Jana Pawła II, Nowowiejską i Ostra Góra. Całodobowy telefon AVR w sprawie zimowego utrzymania dróg to:

885 665 081

 

Podziękowanie

Szanowni mieszkańcy Psar!

Serdecznie dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyliście mnie w wyborach samorządowych. Dziękuję także za okazane wsparcie i życzliwość, której doświadczyłem w czasie kampanii wyborczej. Powtórny wybór na Radnego Miasta Trzebini traktuję jako zobowiązanie do dalszej sumiennej pracy. Jednocześnie zapewniam, że nie zawiodę Waszego zaufania reprezentując Was tak jak dotychczas: godnie, uczciwie i skutecznie. Na pierwszym miejscu są dla mnie zawsze ludzie i ich problemy. Gratuluję tym, którzy również wygrali. Jednocześnie liczę na dobrą współpracę dla dobra naszej wsi i gminy.
                                                               

                                                                                              Z wyrazami szacunku Tomasz Piszczek

28 października czeka nas zmiana czasu

zegarW nocy z soboty na niedzielę 28 października o ogodzinie 3.00 cofniemy wskazówki zegarów na 2.00. Tym sposobem przejdziemy z czasu letniego na zimowy. Być może będzie to juz ostatnia taka zmiana gdyż w tym roku w ankiecie Unii Europejskiej az ponad 80% respondentów opowiedziało przeciw zmianom czasu i pozostawieniem jednego prawdopodobnie zimowego. Pozytywem czasu zimowego jest to że pośpimy dłużej, jednak długość ,,dnia" ulegnie skróceniu o tę godzinę. Ciemności zaczną zapadać już około 16.00. Czas zimowy szczególnie lubią spiochy i miłośnicy astonomi, którzy mają wcześniej nad sobą ciemne niebo tak sprzyjające obserwacjom.

Jarosław Okoczuk wybrany na nowego Burmistrza Miasta Trzebini

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami wyborów samorządowych na Burmistrza Miasta Trzebini i do Rady Miasta Trzebini, które odbyły się 21 października 2018r.

27 182 to liczba wyborców uprawnionych do głosowania w Gminie Trzebinia. 14 585 to liczba głosów ważnych oddanych w głosowaniu na Burmistrza. Wymaganą prawem liczbę głosów uzyskał i na burmistrza został wybrany - Jarosław Okoczuk ilością głosów 7764. Pozostali kandydaci uzyskali: Grzegorz Żuradzki - 5599 głosów, natomiast Waldemar Dziadowiec - 1222 głosy.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami głosowania dotyczącymi wyboru Burmistrza Miasta Trzebini  oraz Rady Miasta Trzebini.

www.trzebinia.pl

Rozpoczęła się budowa chodnika przy ulicy Ostra Góra

Artykuł ze strony: www.tomaszpiszczek.blogspot.com

Z dwuletnim poślizgiem rozpoczęła się długo oczekiwana budowa drugiego odcinka pobocza utwardzonego dla pieszych przy ulicy Ostra Góra w Psarach. Dziś dzięki staraniom mieszkańców, burmistrza Grzegorza Żuradzkiego i radnego Tomasza Piszczka rozpoczęły się wreszcie prace przy budowie chodnika. Wykonuje je firma Zag-Bud z Zagórza na odcinku do skrzyżowania z ulica Jurajską. Jeszcze przed zimą chodnik będzie zrobiony. Inwestycja ma służyć mieszkańcom i ich bezpieczeństwu. Warto tu dodać, że ta inwestycja miała być wykonana.. w roku 2017, gdy włodarzami naszej gminy byli pani Siemek i panowie Adamczyk i Okoczuk. Była zapisana w budżecie gminy, ale wykonana nie została. Na moje zapytanie na sesji Rady Miasta ,,Dlaczego nie buduje się pobocza dla pieszych choć jest zapisany w budżecie”? nie udzielono satysfakcjonującej mnie i mieszkańców odpowiedzi. Proszę poszperać w transmisjach z sesji Rady Miasta.

Dziękuję w imieniu mieszkańców burmistrzowi Grzegorzowi Żuradzkiemu za nadanie właściwego toru sprawie oraz staroście chrzanowskiemu Januszowi Szczęśniakowi za to, że wysupłał powiatowe pieniądze na to ważne zadanie. Chodnik na pewno znacząco podniesie bezpieczeństwo naszych pieszych i zmotoryzowanych użytkowników ulicy Ostra Góra w Psarach.

Czytaj więcej: Rozpoczęła się budowa chodnika przy ulicy Ostra Góra