Psary - gmina Trzebinia

Mój pierwszy sukces w roku 2017!

Artykuł ze strony radnego: www.tomaszpiszczek.blogspot.com

Początek roku dla radnego to zwykle czas, w którym zamierzenia na nowy rok dopiero się krystalizują i sprawy wniesione z końcem starego bądź początkiem nowego roku są w fazie ,,załatwiania”. Ja już mogę się pochwalić pierwszym niebagatelnym finansowo sukcesem! Wzorem poprzednich lat, w których jestem w zarządzie Związku Gmin Jurajskich w Ogrodzieńcu, zabiegam o kolejne inwestycje w powstawanie i rozwój infrastruktury turystycznej na terenie Gminy Trzebinia. Przez dwa lata mojej, dodam dla niedowiarków całkowicie społecznej pracy-to znaczy nie pobieram za moją pracę żadnego wynagrodzenia w skrócie 0 zł, inwestycje ZGJ w bazę turystyczną naszej Gminy sięgnęły kwoty około 50 000 złotych. W tym dotychczas zawierało się min. ponowne wytyczenie dwóch szlaków rowerowych czerwonego okrężnego wokół gminy 54 km (przebiega przez Psary) i niebieskiego przez najlepsze gminne atrakcje(również przebiega przez Psary), również w dwóch ubiegłych latach mojej działalności Gmina wzbogaciła się o odnowione kolejne trzy szlaki piesze (jeden nie ukrywam przechodzi przez moje ukochane Psary) oraz oczyszczenie z grafitti skałki triasowej w Bolecinie. Czyli da się zrobić coś społecznie jako radny dla całej Gminy… Da się- trzeba tylko wznieść się poza przyziemne podziały :) Gmina jest naszym dobrem wspólnym i trzeba o nią dbać.

W roku 2017 zaproszę naszych i nie tylko naszych turystów i miłośników przyrody na wędrówkę nowym rewelacyjnym szlakiem pieszym biegnącym z Płok poprzez nasze trzebińskie sołectwa (Psary będą na szlaku …) i osiedla nad zalew Chechło.

Chciałem, by to zadanie wpisało się to w realizowany gminny projekt rewitalizacji i zwiększenia atrakcyjności tego akwenu w większości leżącego na ternie naszej gminy. Wykonanie i wytyczenie zostanie powierzone krakowskiemu oddziałowi Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego, które jest operatorem szlaków turystycznych na terenie naszej Gminy. Koszt nowej inwestycji, na którą Gmina nie wyda ani złotówki tak jak na wyżej wymienione zrealizowane dotychczas zadania, wyniesie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Dokładna suma będzie znana po podpisaniu właściwej umowy. Jeszcze raz podkreślam, że Gmina nie wyda na to zadanie ani złotówki. Da się? Da się!

Czyszczenie skałki triasowej w Bolęcinie w TV Trzebinia- Obejrzyj film