Psary - gmina Trzebinia

Psary zajęły 2 miejsce w Marszu Po Flagę 2017

flaga28 kwietnia , pomimo niesprzyjającej pogody, jak co roku z okazji zbliżającego się Święta Flagi PUKS Młoszowa zorganizował dla młodzieży naszej gminy “Marsz po flagę”. Na początku czteroosobowe drużyny wypełniały test wiedzy o symbolach narodowych i historii Trzebini. Potem odbył się marsz w terenie, a następnie dwie konkurencje sportowe (na sali gimnastycznej w SP w Młoszowej) sprawdzające celność i szybkość zawodników. Był także poczęstunek, zostały wręczone puchary i dyplomy oraz piękne nagrody książkowe . Na zakończenie zwyczajowo wszyscy uczestnicy otrzymali flagi biało- czerwone. W tej kolejnej, bo już po ósmy raz imprezie wzięło udział aż 15 drużyn szkolnych: trzy z gimnazjum i 12 ze szkół podstawowych. Razem było 73 uczestników wraz z opiekunami. W rywalizacji o puchar Starosty jedna z naszych drużyn w składzie: Emilia Staroń, Agata Klimczak, Patryk Czechowski i Mikołaj Kaim – zdobyła II miejsce. Brawo !!!! Drugą naszą drużyną dzielnie rywalizującą z innymi byli również reprezentanci klasy VI: Julia Staroń, Inga Ożóg, Bartosz Matysik, Maciej Szmolke. Opiekunowie grup: p. Beata Niżnik- Gębalska, p. Piotr Wojtyś. Galeria zdjęć z marszu na stronie internetowej szkoły.

www.sppsary.boo.pl