Psary - gmina Trzebinia

Wycinka drzew w okolicy planowanego węzła drogi krajowej wokół Psar w wariancie II :(

 

3Artykuł ze strony radnego: www.tomaszpiszczek.blogspot.com

Dzisiejsze fotografie 16.05.17r okolic miejsca, w którym nowa planowana droga okrążająca Psary (blisko 13 000 pojazdów na dobę) w wariancie II może być połączona z drogą wojewódzką 791 Trzebinia- Olkusz. Wycięty las na przestrzeni pasa drogowego po jednej stronie drogi 791 i rozpoczęte wycinanie drugiej strony drogi w miejscu, w którym ma biec ona na Płoki. Czy tak wygląda przygotowanie inwestycji, która może być wkrótce realizowana, a nie za dwadzieścia lat? Czy to możliwe, że ten ,,wylesiony" odcinek będzie dodatkowym argumentem (dla kogo?) za wybraniem wariantu II drogi niszczącego na zawsze Psary? Czy to kolejny ,,przypadek" i czemu nasi gospodarze Gminy nabrali w tej sprawie wody w usta.? Czemu nie informują mieszkańców Psar? Czy już przygotowuje się teren pod łącznik oficjalnie "niepromowanej" przez Gminę drogi? Czy Gmina nic o tych pracach nie wie? Czy mieszkańcy Psar mają prawa do rzetelnej informacji Gminy ( inne gminy zamieszczają szczegółowe informacje o planowanych przebiegach drogi od maja 2016 roku)?. Dlaczego Gmina promuje wariant I a nie III, który realnie zmniejszyłby w znaczący sposób ruch samochodowy w centrum miasta? Jako radny postaram się na te pytania znaleźć.. Za dużo tu tych przypadków..

Ps. Pięknie dziękuję za zaangażowanie tym mieszkańcom którzy tropią te ,,zbiegi okoliczności" w sprawie drogi krajowej biegnącej wokół Psar, zarówno jako linki do artykułów samorządów Bukowno, Bolesław, Olkusz, Krzeszowice już od ponad roku podąjcych swym mieszkańcom przebiegi planowanej drogi krajowej ( pytanie dla dociekliwych- dlaczego Gmina Trzebinia nie informuje swych mieszkańców o nowej drodze:) ? łącznika autostrady A4 z Drogą Krajową 94 (Olkusz- Śląsk) jak i tych którzy tropią co w tej ,,niepromowanej przez Gminę sprawie" się dzieje - ostatnio to sprawy znaków geodezyjnych na Skotnicy czy wycinki lasu w okolicy planowanego łącznika nowej psarskiej drogi krajowej z droga wojewódzką 791 . Tomek

Równocześnie zapraszam Państwa na 26 maja 2017 roku do Wiejskiego Domu Kultury w Psarach. Popytajmy wspólnie włodarzy Gminy. Informacja się mieszkańcom należy!

ogloszenie