Psary - gmina Trzebinia

Trzebinia na targach turystycznych Glob 2013

W dniach 22 – 24.03.2013 r. w Katowicach odbyły się 19. Międzynarodowe Targi Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego GLOB 2013. Zaprezentowało się na nich ponad 220 wystawców z Belgii, Czech, Dominikany, Francji, Gruzji, Indonezji, Madagaskaru, Maroko, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Ukrainy, Tunezji, Turcji, Węgier, Włoch i Polski.

Przez trzy dni targi odwiedziło ponad 7.000 osób, które miały możliwość zapoznania się nie tylko z ofertą wyjazdów turystycznych, ale także uczestnictwa w licznych atrakcjach i konkursach przygotowanych przez wystawców dla odwiedzających. Targom towarzyszyły liczne występy artystyczne oraz pokazy kulinarne w ramach prezentacji Szlaku Kulinarnego "Śląskie Smaki", natomiast województwo świętokrzyskie przygotowało specjalną strefę zabaw dla dzieci i rodzin z dziećmi.

Udział w targach zapewnił Gminie Trzebinia możliwość prezentacji walorów przyrodniczych i turystycznych, a odwiedzający mogli zapoznać się z informacjami o Trzebini oraz skosztować regionalnych potraw, przygotowanych przez kucharza Tomasza Piszczka ze Stowarzyszenia NASZE PSARY. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się informacje na temat szlaków rowerowych Trzebini oraz X Jubileuszowy Rekreacyjny Rajd Rowerowy Kraków – Trzebinia, zaplanowany na 11 maja 2013 r. Na targach zadebiutowała ulotka Domku Cioci reklamująca Psary i Domek.

Zdjęcia z targów można obejrzeć tutaj- kliknij