Psary - gmina Trzebinia

Harmonogram wywozu śmieci

 

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w Psarach na rok 2019

smieciPrzedstawiamy harmonogram wywozu odpadów na rok 2019 który zawiera również potrzebne telefony do Związku Międzygminnego ,,Gospodarka Komunalna" oraz firm AVR Sp. z o.o oraz Miki Recykling Sp. z o.o które wygrały przetarg na przyszłoroczny odbiór śmieci z terenu naszego sołectwa.W nowym harmonogramie znajdują się daty odbioru odpadów zmieszanych, segregowanych, zielonych, wielkogarbarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego i opon. Wazne by opady wystawiać najpóźniej do godziny 6.00 rano w dzień ich odbioru.

Tagi: Psary, Trzebinia, Domek Cioci, Stowarzyszenie Nasze Psary, Tomasz Piszczek

Nie chcę płacić za innych!

Wiosną lasy i pobocza dróg mienią się różnymi barwami. Niestety, nie są to wiosenne kwiaty...To śmieci, do tej pory skryte pod śniegiem. Kolorowe opakowania po chipsach, napojach, reklamówki i worki pełne domowych śmieci, wyrzucone przez "zapobiegliwych gospodarzy" ot, tak... po drodze do pracy. Nie pomagają programy ekologiczne, edukacja w szkołach. Góry śmieci rosną.

Czytaj więcej...

Toaleta to nie kosz na śmieci

Od niedawna większość mieszkańców naszej wsi może cieszyć się z wygody kanalizacji. Jest to najlepszy sposób na pozbywanie się nieczystości płynnych. Nie trzeba się martwić tym, że szambo jest już pełne, że wóz nie przyjeżdża, że sąsiad pompuje śmierdzące nieczystości na ogródek. Co tu dużo mówić w końcu pełna cywilizacja. Teraz powinniśmy zadbać aby ta kanalizacja działała jak najdłużej.

Czytaj więcej...

Nie palcie śmieci!

Dni stają się coraz krótsze, temperatura spada. Nadchodzi jesień, a z nią sezon grzewczy. Pamiętajmy zatem, aby nie palić w piecach CO śmieci. Jest to niezwykle niebezpieczne dla środowiska i dla ludzi.
Spalanie w domowych piecach odbywa się w niskich temperaturach (do 600 stopni), powoduje to zwiększoną emisję zanieczyszczeń. Dym z naszych kominów nie jest wynoszony wysoko w atmosferę i nie rozwieje go wiatr. Taki trujący opar osadza się w sąsiedztwie komina czyli bezpośrednio zatruwa nam powietrze i glebę. Podczas spalania plastiku wydziela się chlorowodór, a ten w połączeniu z deszczem tworzy kwas solny.

Czytaj więcej...