Psary - gmina Trzebinia

Cztery żywioły w Zaginionej Wiosce – Dulowa 2019

dulowaFundacja Inicjatywy Społeczne i Dziedzictwo Kulturowe, Trzebińskie Centrum Kultury w Trzebini oraz Red Raj- relaksowisko – Gospodarstwo Agroturystyczne – Partner MT Dulowa, zapraszają na: „Cztery Żywioły w Zaginionej Wiosce – Dulowa 2019” już 19 maja 2019 roku(niedziela) od godz. 14.00. Pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Trzebini Jarosława Okoczuka. Żywioły: ziemia, powietrze, ogień i woda są jedną z największych tajemnic wszechświata a jednocześnie stanowią niezwykle ważny element istnienia. Wydarzenie jest zorganizowane z okazji 5-cio lecia istnienia Miejscowości Tematycznej „Dulowa. Zaginiona Wioska”. Miejsce, w którym odbędzie się wydarzenie jest również nieprzypadkowe, ponieważ na terenie, gdzie obecnie znajduje się Red Raj relaksowisko – Gospodarstwo Agroturystyczne w średniowieczu była lokowana wioska Łaziska. Od nazwy tej nieistniejącej obecnie miejscowości, mieszkańcy Dulowej wypracowali nazwę „Zaginiona Wioska”.

Czytaj więcej: Cztery żywioły w Zaginionej Wiosce – Dulowa 2019

XXII Dni Kultury Chrześcijańskiej w Płokach

DKCH 2019Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Płokach serdecznie zaprasza do udziału w XXII Dniach Kultury Chrześcijańskiej w dniach 24 i 25 maja 2019 r. Program XXII Dni Kultury Chrześcijańskiej w PłokachXXII Dni Kultury Chrześcijańskiej w Płokach i dokumenty do pobrania dla zainteresowanych zamieszczamy poniżej.

Czytaj więcej: XXII Dni Kultury Chrześcijańskiej w Płokach

Majówka Góralska 1.05.2019 w Bolęcinie!

smoczek

Zapraszamy serdecznie! Zabawa charytatywna na rzecz Fundacji Wesoły Smoczek z Bolęcina oraz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej zrzeszonej w Fundacji, mającej na celu zebranie funduszy i środków na hipoterapię i zajęcia terapeutyczne, Współorganizator  - PODHALAŃSKA ISKIERKA NADZIEI :) :) :) Gośćmi imprezy będą :Zespół Góralski SQBANI, DJ KLIMEK & ZIBI, , Gwiazda Disco Polo D.4, Zespół Góralski ŚPASY oraz Gwiazda Disco ANDREAS. Wiele atrakcji dla dzieciaków, pokazy umiejetności Ratowniczo - Gaśniczych Jednostki Straży Pożarnej w Alwerni, pokazy jazdy konnej, jazda quadami, dmuchańce, rekreacyjne strzelanie z łuku ze Stowarzyszeniem Nasze Psary i park animacji dla najmłodszych. Podczas zabawy "GRILL" i coś do grila :) Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów oraz Specjalnie zaproszonych Gości. Nad bezpieczeństwem będzie czuwał Zesól Ratownictwa Medycznego z OSP Chrzanów, oraz Grupa wsparcia Polskich Agencji Ochrony. ZACZYNAMY OD GODZ. 15:00. WSTĘP CEGIEŁKA 20 ZŁ (Nr konta do wpłaty Darowizny na rzecz Fundacji Wesoły Smoczek - 76 2030 0045 1110 0000 0384 4690 ). Za każdy gest z serca dla dzieciaków SKŁADAMY WIELKIE PODZIĘKOWANIA :)    Fundacja Wesoły Smoczek

Powrót do przeszłości - klimaty PRL-u

To już kolejna III edycja tej cieszącej się popularnością imprezy.  Odbędzie się 1 maja, tym razem na placu przy ulicy Ochronkowej. Będzie jak zwykle peerelowski autobus Ikarus i objazd po Trzebini oraz zwiedzanie miejsc związanych z okresem PRL, woda z saturatora, mobilne jadłodajnie, konkursy. Jeden z nich to konkurs "Najsmaczniejsza potrawa PRL-u". Adresowany jest do członków Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń oraz osób fizycznych. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25 kwietnia 2019 roku do siedziby TCK w Trzebini. Szczegółowe informacje udzielane są telefonicznie 32-61-10-621.

Zapraszamy na spacer industrialny po Psarach!

spacer

Poznając historię przemysłu ziemi chrzanowskiej zapraszamy wszystkich do Psar. O historii kopalni i kamieniołomie opowie Piotr Matan ze Stowarzyszenia Nasze Psary. Spacer będzie miał dwie części: trasa łatwa, po terenie leśnym i trasa trudna po kamieniołomie. Spacer odbędzie się 30 marca 2019 w godz. 12:00-14:00. Start i meta na boisku przy cmentarzu w Psarach. Spacer jest organizowany w ramach cyklu "Szlakiem historii przemysłu ziemi chrzanowskiej" . Organizatorem jest Stowarzyszenie Za Piecem, partnerami: Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, Muzeum w Chrzanowie im. I. i M. Mazarakich, Stowarzyszenie "Nasze Psary" oraz Interaktywne Muzeum Technik Bezpieczeństwa, Transportu, Ochrony i Higieny Pracy.