Psary - gmina Trzebinia

Cztery żywioły w Zaginionej Wiosce – Dulowa 2019

dulowaFundacja Inicjatywy Społeczne i Dziedzictwo Kulturowe, Trzebińskie Centrum Kultury w Trzebini oraz Red Raj- relaksowisko – Gospodarstwo Agroturystyczne – Partner MT Dulowa, zapraszają na: „Cztery Żywioły w Zaginionej Wiosce – Dulowa 2019” już 19 maja 2019 roku(niedziela) od godz. 14.00. Pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Trzebini Jarosława Okoczuka. Żywioły: ziemia, powietrze, ogień i woda są jedną z największych tajemnic wszechświata a jednocześnie stanowią niezwykle ważny element istnienia. Wydarzenie jest zorganizowane z okazji 5-cio lecia istnienia Miejscowości Tematycznej „Dulowa. Zaginiona Wioska”. Miejsce, w którym odbędzie się wydarzenie jest również nieprzypadkowe, ponieważ na terenie, gdzie obecnie znajduje się Red Raj relaksowisko – Gospodarstwo Agroturystyczne w średniowieczu była lokowana wioska Łaziska. Od nazwy tej nieistniejącej obecnie miejscowości, mieszkańcy Dulowej wypracowali nazwę „Zaginiona Wioska”.

Plan wydarzeń:

14:00 – 18:00- Animacje i zabawy dla dzieci: kręcone baloniki, malowanie twarzy, malowanie na streczu, duże bańki mydlane, małpi gaj, taniec.

14:00 – 20:00- Program rodzinny „Zabierz z sobą koc i chodź w plener”

14:00 – 20:00- Warsztaty interaktywne: rzeźba, kowalstwo, pawie pióra, moja wizja drewna, łucznicze, mennicze, zielarskie, haft, koronkarskie.

15:00 – 19:00- Konkursy: Malowanie na sztalugach, Zaginiony Świat, Wiedzy o Trzebini i okolicach. Wszystkie prace wykonane na warsztatach zabierzesz z sobą do domu.

14:00 – 19:00- Możliwość nabycia rozsad kwiatów na balkon i do ogrodu.

14:00 – 20:00- W niedzielę nie gotuj obiadu w domu, zakup sobie na stoisku gastronomicznym w „Zaginionej Wiosce” – Red Raj relaksowisko.

Parking dla uczestników, obok Dworca PKP w Dulowej (100 m od miejsca wydarzenia). ZAPRASZAMY!!!

www.dulowa.pl