Psary - gmina Trzebinia

Psary na starych fotografiach

catlZapraszamy do odwiedzenia galerii starych psarskich fotografii przedstawiających naszą miejscowość i jej mieszkańców na przestrzeni dziesięcioleci XX wieku. Najstarsze zdjęcia pochodzą z lat dwudziestych, a najnowsze z lat osiemdziesiątych minionego stulecia. Zwracamy się z prośbą o przesyłanie skanów starych psarskich fotografii, najlepiej z opisami, na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Można również przynieść stare fotografiie do nas bądź do biblioteki w Psarach. Skanowanie trwa tylko chwilę. Stowarzyszenie Nasze Psary współpracuje z Centralnym Archiwum Tradycji Lokalnej w Trzebini w dziedzinie dokumentacji fotograficznej naszego regionu.

Czytaj więcej...

Widoki Psar

r12Zdjecia Psar jakich już nie ma. Budynków, przyrody i krajobrazu. Zapraszamy do oglądania i może refleksji nad upływajacym czasem. Kiedyś nasza wieś wyglądała zupełnie inaczej niz dziś. Zmiany, przeobrażenia i upływajacy czas zatarły jej dawny wygląd który przetrwał na starych, pożółkłych fotografiach.

Czytaj więcej...

Dawni mieszkańcy

tamy3Fotografie przedstwaiające dawnych mieszkańców naszej miejscowośći. Zapraszamy do obejrzenia jak wygladał świat którego już nie ma. Fotografie przedstawiające psarskie rodziny, w chwilach uroczystych i codziennych. To swoisty ,,wehikuł czasu" przenoszący nas w dawny świat który pozostał tylko na pożółkłych fotografiach w starych rodzinnych albumach.

Czytaj więcej...

Z życia kościoła

kalwariaPrzedstawiamy tu fotografie z czasów kiedy Psary były częscią parafii w Płokach, jak i późniejszych gdy doczekały się własnej parafii. Można też obejrzeć fotografie pielgrzymek idacych z Psar do Kalwarii Zebrzydowskiej i Czernej jak również psarskiej żeńskiej Sodalicji Mariańskiej.

Czytaj więcej...

Zajęcia mieszkańców

gor1Dawni mieszkańcy Psar pracowali głównie w rolnictwie i górnictwie. Jednak bliskość przemysłowej Trzebini powodowała że i tam mieszkańcy naszej wsi zarabiali na chleb, w licznych zakładach. Prezentujemy tu również zdjęcia dorosłych i dzieci przy pracy i zabawie. Zapraszamy w tę ciekawą podróż w czasie utrwaloną na pożółkłych fotografiach.

Czytaj więcej...