Psary - gmina Trzebinia

Psary na starych fotografiach

catlZapraszamy do odwiedzenia galerii starych psarskich fotografii przedstawiających naszą miejscowość i jej mieszkańców na przestrzeni dziesięcioleci XX wieku. Najstarsze zdjęcia pochodzą z lat dwudziestych, a najnowsze z lat osiemdziesiątych minionego stulecia. Zwracamy się z prośbą o przesyłanie skanów starych psarskich fotografii, najlepiej z opisami, na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Można również przynieść stare fotografiie do nas bądź do biblioteki w Psarach. Skanowanie trwa tylko chwilę. Stowarzyszenie Nasze Psary współpracuje z Centralnym Archiwum Tradycji Lokalnej w Trzebini w dziedzinie dokumentacji fotograficznej naszego regionu.

Czytaj więcej...

Dawni mieszkańcy

tamy3Fotografie przedstwaiające dawnych mieszkańców naszej miejscowośći. Zapraszamy do obejrzenia jak wygladał świat którego już nie ma. Fotografie przedstawiające psarskie rodziny, w chwilach uroczystych i codziennych. To swoisty ,,wehikuł czasu" przenoszący nas w dawny świat który pozostał tylko na pożółkłych fotografiach w starych rodzinnych albumach.

Czytaj więcej...

Z życia kościoła

kalwariaPrzedstawiamy tu fotografie z czasów kiedy Psary były częscią parafii w Płokach, jak i późniejszych gdy doczekały się własnej parafii. Można też obejrzeć fotografie pielgrzymek idacych z Psar do Kalwarii Zebrzydowskiej i Czernej jak również psarskiej żeńskiej Sodalicji Mariańskiej.

Czytaj więcej...

Zajęcia mieszkańców

gor1Dawni mieszkańcy Psar pracowali głównie w rolnictwie i górnictwie. Jednak bliskość przemysłowej Trzebini powodowała że i tam mieszkańcy naszej wsi zarabiali na chleb, w licznych zakładach. Prezentujemy tu również zdjęcia dorosłych i dzieci przy pracy i zabawie. Zapraszamy w tę ciekawą podróż w czasie utrwaloną na pożółkłych fotografiach.

Czytaj więcej...

Wokół Psar

obrazWokół Psar również działo się wiele. Choćby coroczny odpust w Płokach czy wycieczki polami do Nowej Góry czy Czernej.

Czytaj więcej...