Psary - gmina Trzebinia

Rewitalizacja Łąkawca na półmetku

008Łąkawiec, urokliwy zakątek Psar, na naszych oczach zmienia się i pięknieje. Jego rewitalizacja przeprowadzana przez firmę Krisbud jest już w połowie prac mających na celu uatrakcyjnienie i zagospodarowanie dla ogółu mieszkańców tego terenu. Dotychczasowe prace, których całkowity koszt sięga prawie dwustu tysięcy złotych i które m.in. zawierały rekonstrukcję starych tam, niwelację terenu, budowę amfiteatru i mola, idą zgodnie z planem. Jak informuje pan Marian Fiszer rewitalizacja powinna zakończyć się do wakacji 2014. Wtedy to Łąkawiec bedzie na pewno piękną wizytówką naszej wsi i miejscem, gdzie chętnie spędzać bedą czas mieszkańcy, szczególnie dzieci nie mogą się już doczekać zakończenia prac. Pomysłodawcą i inicjatorem rewitalizacji Łąkawca jest pani Dorota Szydłowska i Stowarzyszenie Nasze Psary. My zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z postępu dotychczasowych prac.

10331757 660004784053526 968903498 n,,Rewitalizacja Łąkawca nie byłaby możliwa bez osobistego zaangażowania Stowarzyszenia Nasze Psary, Urzędu Miasta Trzebinia, a w szczególności burmistrza Stanisława Szczurka i pana Mariana Fiszera. ,,Bardzo się cieszę, że nasza wieś zyska przepięknie zagospodarowany, ogólnie dostępny zakątek i że pomimo różnych przeciwności udało się nam doprowadzić to zamierzenie do szczęśliwego końca. Nie osiadamy jednak na laurach i w najbliższym czasie będziemy się starali pozyskać środki na dalsze inicjatywy, by nasza wieś piękniała, a nie coraz bardziej odstawała na tle innych.. Bardzo się cieszę na czwarte z kolei Powitanie Wakacji 2014, które Stowarzyszenie Nasze Psary organizuje dla psarskich dzieci, młodzieży i ich rodziców, a które miejmy nadzieję odbędzie się w tym roku na pięknie odnowionym terenie Łąkawca"- mówi Tomasz Piszczek prezes Stowarzyszenia Nasze Psary. (D.Sz.)

fotografie: Dorota Szydłowska, Krzysztof Cichy, Tomasz Piszczek

Jak będzie wygladał Łąkawiec po rewitalizcji można obejrzeć w zakładce ,,Stopnie wodne w Łąkawcu" na naszej stronie. Stowarzyszenie Nasze Psary