Psary - gmina Trzebinia

Szkoła Podstawowa i Przedszkole

logoszkoly


Szkoła Podstawowa w Psarach
im. Władysława Broniewskiego
ul. Szkolna 17, 32-545 Karniowice
telefon  32 613 80 06

www.sppsary.boo.pl


Dyrektor: mgr Barbara Kwiecień

Szkoła i Przedszkole w Psarach- kliknij na film

Czytaj więcej...

II Szkolny Dzień Talentów

1W ostatni dzień lutego o godzinie 10.00 rozpoczął się koncert przedszkolaków o raz uczniów klas 1-3. II Szkolny Dzień Talentów bo taką nosił nazwę rozbrzmiewał śpiewem, tańcem i muzykowaniem w wykonaniu naszych pociech. Zarówno rodzice jak i goście obserwujący występ byli pod wrażeniem profesjonalizmu i spontaniczności małych artystów oraz wkładu pracy pań nauczycielek. Dodatkowo po koncercie można było obejrzeć prace plastyczne przedszkolaków. Jak było przekaże nasza foto relacja z koncertu.(TP)

Czytaj więcej...

Pokaz gimnastyczny w psarskiej szkole

IMG 690016 lutego odbył się niezwykły pokaz gimnastyczny na dolnym korytarzu. Uczniowie klas IV-VI zaprezentowali nam swoje umiejętności sportowe z zakresu tworzenia układów gimnastycznych kilku i wieloosobowych. Publiczność – zarówno oddziały przedszkolne, klasy I-III i nauczyciele bili gromkie, zasłużone brawa po każdej zaprezentowanej piramidzie. Niektórzy nawet ledwo domykali usta mówiąc WOW!!! Uczniowie zaprezentowali się naprawdę fantastycznie i w głosowaniu: Nagrodę  Publiczności otrzymała klasa VI.  Serdecznie gratulujemy wszystkim siłaczom, którzy zmagali sie z ciężarem swoich kolegów jak i tych odważnych, którzy wspinali się po siłaczach i potrafili w powietrzu jeszcze utrzymać równowagę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!(SP Psary)

Czytaj więcej...

Jesienne sukcesy zdolnych plastyczek

1W powiatowym konkursie plastycznym „Jesień w sztuce” organizowanym jak co roku przez WDK w Psarach, aż 5 naszych uczennic zdobyło nagrody w kategorii wiekowej – uczniowie kl. IV-VI.Dziewczyny wykonały piękne prace pastelami olejnymi o temacie „Jesienna martwa natura” na zajęciach koła plastycznego w szkole pod opieką p. Beaty Niżnik-Gębalskiej. Oto wyniki:

Czytaj więcej...

Warsztaty kulinarne z Panem Tomkiem

przedszkoleArtykuł ze strony szkoły w Psarach: www.sppsary.boo.pl

Dzisiaj (24.10.2016) odwiedził nas przedstawiciel Stowarzyszenia Nasze Psary, radny gminy Pan Tomasz Piszczek. Ubrany w strój kucharza którym jest z zawodu, zapoznał dzieci z ciekawostkami kuchni włoskiej, tradycyjnymi daniami oraz sposobem ich przygotowania. Dzieci czynnie brały udział w zajęciach wyklejały pizzę, oglądały bajkę jak zrobić paprykę w słoiku, a starszaki samodzielnie kroiły owoce na sałatkę. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dziękujemy Panu Tomaszowi Piszczkowi za pomysłowość oraz Pani Paulinie Hapek za pomoc w przygotowaniu pomocy do warsztatów.