Psary - gmina Trzebinia

Pierwszy dzwonek w starej nowej szkole

A7 07902Dokładnie o 9.00 jak co roku na początku września rozbrzmiewa w naszych szkolnych murach pierwszy dzwonek zwiastujący powakacyjne spotkanie całej społeczności szkolnej na uroczystej akademii zwiastującej początek nowego roku szkolnego. Przygotowana w tym roku z tej okazji przez klasę III i jej wychowawczynię panią Zenonę Kasprzyk. Pięknym montażem słowno muzycznym dzieci nawiązały także do wybuchu II Wojny Światowej. Pani dyrektor w wystąpieniu wspomniała o wykonanych w czasie wakacji pracach remontowych i życzyła wszystkim w nowym roku samych sukcesów szczególnie naszym pierwszakom.

www.sppsary.boo.pl

Galeria zdjęć z rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18 na stronie szkoły.

Szkoła Podstawowa i Przedszkole

logoszkoly


Szkoła Podstawowa w Psarach
im. Władysława Broniewskiego
ul. Szkolna 17, 32-545 Karniowice
telefon  32 613 80 06

www.sppsary.boo.pl


Dyrektor: mgr Barbara Kwiecień

Szkoła i Przedszkole w Psarach- kliknij na film

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka i Dzień Sportu 2017

Artykuł ze strony: www.sppsary.boo.pl

Tegoroczny Dzień Dziecka i Dzień Sportu w naszej szkole był pełen atrakcji. Dzień rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej przygotowanej przez p. P. Wojtysia,obecnie nauczyciela wychowania fizycznego w naszej szkole. Pasją pana Piotra jest nurkowanie. Podczas spotkania z dziećmi zaprezentował strój i profesjonalny sprzęt nurka. Dużą atrakcją były filmy, gdzie widzieliśmy życie pod wodą widziane oczami nurka, oraz „ bliskie spotkania p. Piotra” z rekinami i krokodylami. Następnie klasy młodsze rywalizowały w konkurencjach sportowych. Po intensywnym wysiłku Rada Rodziców przygotowała dla dzieci pyszne kiełbaski z grilla.

Czytaj więcej...

Uczniowie z Psar i Sierszy okazali się najlepsi!

ruchW Szkole Podstawowej nr 6 w Trzebini (Osiedle Gaj) odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. ,,Celem turnieju było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze" – informuje Agnieszka Łączka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini. W zmaganiach uczestniczyło sześć drużyn reprezentujących trzebińskie szkoły podstawowe oraz trzy ekipy ze szkół gimnazjalnych. Jednym z elementów turnieju był test jednokrotnego wyboru obejmujący teoretyczną znajomość przepisów ruchu drogowego.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki przyszykowały piękne palmy wielkanocne!

17807558 766240800223690 4592872968076913220 oStarszaki robiły swoje palmy w Wiejskim Domu Kultury na spotkaniu z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich. Wspólnym wysiłkiem powstały przepiękne palmy wielkanocne, które można podziwiać na zdjęciach. Psarskie przedszkolaki bardzo dziękują paniom za przygotowanie już kolejnych wspaniałych warsztatów. Grupa maluszków swoje palmy przygotowała z paniami w przedszkolu. Jak widać wyszły równie piękne.

Czytaj więcej...