Psary - gmina Trzebinia

Szkoła Podstawowa i Przedszkole

logoszkoly


Szkoła Podstawowa w Psarach
im. Władysława Broniewskiego
ul. Szkolna 17, 32-545 Karniowice
telefon  32 613 80 06

www.sppsary.pl


Dyrektor: mgr Barbara Kwiecień

Szkoła i Przedszkole w Psarach- kliknij na film

 

 


Obchody Święta Konstytucji w SP Psary

IMG 2181Artykuł ze strony szkoły: www.sppsary.boo.pl 

26 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Flagi – 2 maja. Wystąpili przede wszystkim uczniowie klasy VII pod opieką wychowawczyni oraz wybrani uczniowie klas II – VI, którzy zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Uroczystość przybliżyła dzieciom i młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie) oraz pochodzenie naszych symboli narodowych. Wszyscy uczniowie wspólnie zaśpiewali również patriotyczne pieśni: „Witaj Majowa Jutrzenko” oraz „Jestem Polakiem”.
Jak co roku uczestniczyliśmy również w gminnych obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VII: Julita Starzycka, Ewa Kowal, Marcin Karaś oraz Maciej Szmolke reprezentowali naszą szkołę podczas uroczystości, która odbywała się na Rynku w Trzebini o godzinie 10.00, a zakończyła się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny oraz Straży Pożarnej w Kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła (po wcześniejszym przemarszu wszystkich zebranych z rynku do kościoła). Fotorelację z tych wydarzeń znajdziecie na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy do oglądania!

                                                                                                                                                                                                 Maciej Pulnar

III Szkolny Dzień Talentów

tal28 lutego 2018  przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 prezentowali swoje umiejętności: śpiew, taniec, recytacje wierszy, a nawet gimnastykę podczas III Szkolnego Dnia Talentów. Wszystkie występy były wspaniałe, dlatego nie było zwycięzców - każdy z wykonawców został mistrzem, otrzymał pamiatkowt dyplom i mały upominek. Gratulacje dla wszystkich- jesteście THE BEST!

Czytaj więcej...

Przedszkolaki wystąpiły w szkolnych jasełkach

1Dzieci z psarskiego przedszkola zaprezentowały się pięknie podczas szkolnego przedstawienia jasełkowego wcielając się w rolę ,,małych jasełkowych śnieżynek". Przedstawienie odbyło się w poniedziałek 18 grudnia o godzinie 17.00 z licznym udziałem rodziców i zaproszonych gości. Po przedstawieniu odbyła się tradycyjna giełda świąteczna. My zapraszamy na krótką fotorelacje z tego wyjątkowego dla małych artystów występu.

Czytaj więcej...

Sportowa Noc juz przed nami!

nocPIĄTEK 13 października g. 19 szkolne boisko lub sala gimnastyczna (tu zdajemy się na pogodę). Minęły imprezy, wyjazdy wrześniowe nadszedł czas imprezy sportowej. Zapraszam na rywalizacje zaciętą by wreszcie postawić kropkę nad "i". Kto tak naprawdę lepiej sobie radzi biegając (gepardziątka czy gepardy) skacząc (kangury czy kangurki) i rzucając (hmmmm). Kto jest zwinny jak jaszczurka. Już w piątek rozstrzygniemy ciągnący się od wieków spór - kto jest sprawniejszy JAJKO CZY KURA. Do tego losowanie nagród wśród aktywnych uczestników zmagań sportowych, oraz prawie już tradycyjny piknik w kinie familijnym. Przynosimy koszyki piknikowe z EKO i FIT szamankiem a w trakcie posiłku będzie coś dla oka. Maciej Pulnar

www.sppsary.boo.pl