Psary - gmina Trzebinia

Uczniowie z Psar i Sierszy okazali się najlepsi!

ruchW Szkole Podstawowej nr 6 w Trzebini (Osiedle Gaj) odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. ,,Celem turnieju było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze" – informuje Agnieszka Łączka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini. W zmaganiach uczestniczyło sześć drużyn reprezentujących trzebińskie szkoły podstawowe oraz trzy ekipy ze szkół gimnazjalnych. Jednym z elementów turnieju był test jednokrotnego wyboru obejmujący teoretyczną znajomość przepisów ruchu drogowego.
Oprócz umiejętności teoretycznych organizatorzy imprezy duży nacisk położyli na umiejętności praktyczne. Trzeba było wykazać się umiejętnością realizacji zadań z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz poradzić sobie z przejazdem na rowerze zgodnie z przepisami przez miasteczko ruchu drogowego usytuowane przy szkole w Gaju. A ponadto uczniowie mieli do pokonania na rowerze tor przeszkód obejmujący między innymi takie elementy jak: równoważnia, przejazd rynną, slalom czy zatrzymanie w miejscu.
W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła ekipa reprezentująca Szkołę Podstawową w Psarach, w której skład weszli: Julita Starzycka, Emilia Staroń, Marcin Karaś i Mikołaj Kaim.
Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 2 w Trzebini (Osiedle Siersza), którą reprezentowali: Kinga Matysik, Natalia Kijak i Michał Brzozowski.
Na zakończenie turnieju dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini – Małgorzata Stryjniak złożyła gratulacje zwycięzcom oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez władze Gminy Trzebini. (RS)

Artykuł z partnerskiej strony: www.wtrzebini.pl