Psary - gmina Trzebinia

Obchody Święta Konstytucji w SP Psary

IMG 2181Artykuł ze strony szkoły: www.sppsary.boo.pl 

26 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Flagi – 2 maja. Wystąpili przede wszystkim uczniowie klasy VII pod opieką wychowawczyni oraz wybrani uczniowie klas II – VI, którzy zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Uroczystość przybliżyła dzieciom i młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie) oraz pochodzenie naszych symboli narodowych. Wszyscy uczniowie wspólnie zaśpiewali również patriotyczne pieśni: „Witaj Majowa Jutrzenko” oraz „Jestem Polakiem”.
Jak co roku uczestniczyliśmy również w gminnych obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VII: Julita Starzycka, Ewa Kowal, Marcin Karaś oraz Maciej Szmolke reprezentowali naszą szkołę podczas uroczystości, która odbywała się na Rynku w Trzebini o godzinie 10.00, a zakończyła się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny oraz Straży Pożarnej w Kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła (po wcześniejszym przemarszu wszystkich zebranych z rynku do kościoła). Fotorelację z tych wydarzeń znajdziecie na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy do oglądania!

                                                                                                                                                                                                 Maciej Pulnar